Авто-мото клуб активного відпочинку Navigator 4x4
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
NAVIGATOR 4X4
Байк-зліт
...
Міні профіль
Привет: Гість

Гість, ми раді вас бачити. Пожалуйста зареєструйтесь чи авторизуйтесь!
Наше опитування
Яке у Вас авто
Всього відповідей: 167
Головна » Статті » Статі

Перша допомога
Короткий посібник з надання першої мед.допомоги і правил дії в екстреній ситуації на трофі-рейдах.
1. Якщо Ви, пересуваючись по трасі (по перегону), виявили БУДЬ автомобіль з ознаками ушкодження - зупиніться, переконайтеся в тому, що з екіпажем все в порядку і допомога не потрібна, якщо потрібна - див нижче.

2. Якщо Ви, пересуваючись по трасі, виявили стоїть на ній або осторонь автомобіль учасників без ознак активної життєдіяльності екіпажу, то не залежно від того, яким боком повернена до Вас табличка, Ви повинні зупинитися і переконатися в тому, що з екіпажем все в порядку і Ваша допомога не потрібна.

3. Якщо все-таки нещастя сталося й потрібна допомога (у тому числі і медична) Ви ЗОБОВ'ЯЗАНІ повідомити організаторам про подію і ПЕРЕКОНАТИСЯ в тому, що Ваше повідомлення отримане без спотворень і необхідні заходи будуть прийняті, а також надати посильну допомогу на місці.

4. Категорично забороняється залишати постраждалих без нагляду здорових людей, здатних (у разі необхідності) надати посильну допомогу на місці.

НАДАННЯ мед.помощь НА МІСЦІ ПОДІЇ.

ЯКЩО НЕ ЗНАЄШ ЩО ТРЕБА РОБИТИ - НЕ РОБИ НІЧОГО! Зв'яжіться з організаторами або з іншими екіпажами, попроси допомоги і поради!

1. При серцевому нападі: нітроспрей 2 дози під язик, забезпечення вільного дихання (розстібання тісного одягу), корвалол-20 крапель на 150мл.води.

2. При зупинці серця ПЕРШЕ ДІЯ-СИЛЬНИЙ удар кулаком по грудині, при неефективності - повторити - потім, переконавшись в прохідності дихальних шляхів (відсутність блювоти, їжі і т.д. в порожнині рота) починати закритий масаж серця зі штучним диханням рот в рот або рот в ніс - на п'ять качків серця - один вдих (такий, щоб рухалися ребра) продовжувати до нескінченності (приїзду лікаря).

3. При будь-якій травмі в першу чергу - видалити травмує агент (дерево, трос, деталі автомобіля тощо мета - виключити подальше ушкодження і здавлення м'яких тканин.

4. При підозрі на черепно-мозкову травму - втрата свідомості (тривалість), нудота, блювота, головний біль надати горизонтальне положення, стежити за поведінкою і симетричністю зіниць, виключити потрапляння блювотних мас у дихальні шляхи (при блювоті повернути хворого на бік), чекати приїзду лікаря .

5. При підозрі на ушкодження хребта - усунути травмує агент, надати лежаче положення. З МАШИНИ ДО ПРИЇЗДУ ЛІКАРЯ НЕ діставати - надати сидіння підлозі лежаче положення, при необхідності - знеболити (кетанов - дві таблетки одноразово), чекати приїзду лікаря.

6. При підозрі на переломи і вивихи кінцівок - додаток сили, сильний біль, рухливість поза суглобом, про переломи (уламки кістки в рані) - усунути травмує агент, при наявності рани - обробити 3% розчином перекису водню, пов'язка зі спиртом, знеболювання - кетанов 2таблеткіодноразово, іммобілізація (знерухомлення кінцівки) - рука - на косинці, нога - не туге шинування підручними матеріалами. ЖОДНИХ УКОЛОВ У МІСЦЕ ПЕРЕЛОМА, чекати приїзду лікаря.

7. При пораненні м'яких тканин - обробка рани великим кол-вом перекису водню на серветці не терти, ПРЕДСТАВТЕ і потримати, туга пов'язка зі спиртом, холод на рану, при необхідності - знеболити - дві таблетки кетанов одноразово, чекати приїзду лікаря.

8. При виникненні кровотечі з рани - накладення джгута на підкладці з косинки ВИЩЕ місця пошкодження, при неефективності - зняття джгута, туга пов'язка, чекати приїзду лікаря.

9. При множинних пошкодженнях впершу чергу - знеболювання-до 4-х таблеток при можливості ковтання (кетанов), усунення травмуючого агента, обробка ран, іммобілізація пошкоджених кінцівок, і т.д. див. вище.

Категорія: Статі | Додав: mobitehnika (05.05.2011)
Переглядів: 956 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Календар
<
Фестиваль 2012
Південний буг GPS
Погода
Тростянец
Copyright MyCorp © 2018